Praktyczne wiadomości o zdobieniu szkła

Szkło zdobione odręcznie malowanymi, czy też sitodrukowymi metodami to interesująca forma uatrakcyjniająca elegancki szklany materiał. Przedmioty użytkowe ze szkła ozdabia się by nadać im nowy, bardziej interesujący charakter. Malarstwo na szkle jest zatem odmianą zdobienia przedmiotów dodającą im wartości nie jedynie materialnej, lecz również artystycznej. Znane są stare fabryki, których zbiory są wykupywane przez miłośników zdobionego szkła. Natomiast nie są to tylko starocie znajdowane w antykwariatach.

Drukowanie na szkle to nowa metoda zakładania filmów

grafika na szkle Radomsko

Zdobieniem szkła para się mnóstwo specjalistycznych firm. Grafika na szkle Radomsko wykorzystuje ogólnie uznane metody zdobienia swoich artykułów. Malowanie odbywa się odręcznie lub jest przeprowadzane na zasadzie sitodruku z wykorzystaniem specjalnych farbek do szkła, które po wyschnięciu poddawane są procesowi wzmacniania.

Druk na szkle Radomsko to także proces twórczy, lecz umożliwiający otrzymanie pełnej powtarzalności wzorów użytkowych. Analogicznie jak w sytuacji ręcznego malowania oraz sitodruku, wykorzystywane są dobrej jakości farbki do szkła, co gwarantuje trwałość wzorów i zapobiega ich ścieraniu w trakcie użytkowania.

Gama modeli jest stale wzbogacana, od zdobień roślinnych po kompozycje geometryczne. Klient może również złożyć zamówienie na malarstwo albo grafikę według własnego projektu. Mogą to być ornamenty lub wzory promujące i reklamujące wyrób, firmę bądź artykuł. Całość można ustalić, a profesjonaliści zajmujący się produkcją sprostają każdemu zadaniu oraz zleceniu.

Malowane przedmioty ze szkła można zamawiać w unikatowych lub masowych ilościach. Produkcja przygotowana jest pod kątem wymagań klientów i nim przystąpi się do pracy sprawdza się próbki z oczekiwaniami zamawiającego uwzględniając jego uwagi oraz życzenia. Wszelkie zamówienie jest dopieszczane w najmniejszym nawet szczególe. Wybór odcieni dokonywany jest na próbkach zrobionych na szkle zamawianym przez konsumenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *