Pralnica przemysłowa

Zastanawiasz się jak właściwie pralnie przemysłowe, radzą sobie z wypraniem tak dużej ilości ubrań lub pościeli? Poznaj zastosowanie pralnica przemysłowa, która odpowiada za proces prania.

pralnica przemysłowa

Co to jest pralnica przemysłowa?

Pralnica przemysłowa to profesjonalne, duże urządzenie, które służy do prania na mokro dużej ilości ubrań lub pościeli. Z wyglądu i z działania pralnica przemysłowa jest bardzo podobna do tradycyjnej, domowej pralki, ponieważ jest to tak zwana pralnica bębnowa, która jak wskazuje nazwa, zawiera bęben, który jest kluczowym elementem całej maszyny. Bęben jest wykonany ze szlachetnej stali nierdzewnej. Pomimo ogromnego podobieństwa, nawet w działaniu, to pralnica przemysłowa różni się o wiele bardziej skomplikowaną technologią, która weszła na zaawansowany poziom.

Jak działa pralnica przemysłowa?

Posortowane wcześniej ubrania lub pościel wsadza się do bębna, a następnie po zamknięciu drzwi dodaje się odpowiednie środki czyszczące i myjące. Pralnica przemysłowa nastawia się na odpowiedni program. Po zakończonym programie pralnica przemysłowa umożliwia wyładowanie prania. Podczas prania bęben pralnicy obraca się raz w jedną, raz w drugą stronę a umieszczone w środku bębna przegrody służy do tego, aby pranie swobodnie się przemieszczało bez spowodowania skręcenia i zgniecenia się rzeczy. Bębny zawierają specjalne zawory, które dbają o odpowiednią temperaturę wody podczas prania. Dodatkowo urządzenie piorące ma wbudowane narzędzia do kontrolowania stanu wody tzw. wodowskaz oraz w przypadku awarii maszyny są zamontowane zabezpieczające wyłączniki i hamulce mechaniczne.

Dowiedz się więcej: https://crmc.pl/wyposazenie-pralni/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *