Prawo do narodzin

O prawo do narodzin na terenie Polski walczy wielu obrońców życia. Mają oni ustalone konkretne cele, a ich działania często kierowane są poprzez fundację prolife. Działania te prowadzone są już od wielu lat.

Jak wygląda walka o prawo do narodzin?

Osoby, które mają na celu walkę o prawo do narodzin, często swoje działania przedkładają w formie inicjatyw ustawodawczych. Są to projekty, które związane są inspiracją społeczną lub projektami obywatelskimi. Na niektóre z nich złożyły się podpisy wielu Polaków i Polek, którzy oddawali swe głosy nie tylko na ulicach wielu polskich miast, ale również na stronie internetowej fundacji, która głosowania takie prowadziła.

prawo do narodzin

Jak wygląda finansowanie fundacji prolife?

W Polsce o prawo do narodzin walczą specjalne fundacje prolife, których zasady na temat działania są zawarte w wcześniej zatwierdzonym przez zarząd statucie. Do ich założenia niezbędne było znalezienie fundatora, który przeznaczył daną część majątku na jej rozwój oraz walkę o prawo do narodzin. Wchodzi to w skład funduszu założycielskiego.

W fundusz założycielski fundacji prolife, która walczy o prawo do narodzin, składać się mogą nie tylko pieniądze. Mogą być to również papiery wartościowe czy przedmioty, które zostały oddane na użytek własny dla danej fundacji. Należy pamiętać, iż fundator jest nie tylko odpowiedzialny za pozyskanie odpowiedniego kapitału, ale również za złożenie niezbędnego oświadczenia oraz sporządzenie statutu. Należy o tym pamiętać przy zakładaniu fundacji. Dowiedz się więcej tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *