Prawo jazdy Kraków

Badania lekarskie 

Prawo jazdy Kraków rozpoczyna się od badań lekarskich, w celu wskazania ewentualnych przeszkód w uzyskaniu prawo jazdy Kraków. W trakcie wizyty sprawdzany jest wzrok potencjalnego kierowcy, a także przeprowadzany jest wywiad w związku z innymi schorzeniami tj.  cukrzyca, czy nadciśnienie. Po badaniu lekarz wystawia orzeczenie, które uprawnia do kierowania pojazdami. Taki dokument zawiera przede wszystkim datę ważności, po jej upływie należy ponownie sprawdzić swój stan zdrowia. 

prawo jazdy Kraków

Profil Kandydata na Kierowcę 

Kolejnym krokiem prawo jazdy Kraków jest wniosek złożony w urzędzie miasta. Dokument musi zawierać aktualne zdjęcie o wymiarach 35 x 45mm, a także wcześniej wydane orzeczenie lekarskie. W przypadku osób niepełnoletnich, które zaczynają kurs na prawo jazdy Kraków jeszcze przed 18 urodzinami – konieczna jest pisemna zgoda rodziców. Lekarz może też zlecić dodatkową wizytę u okulisty, w celu dokładniejszego zbadania wzroku. Po spełnieniu wszystkich wymagań otrzymuje się numer potencjalnego kandydata na kierowcę, zwany numerem PKK. 

Kurs na prawo jazdy Kraków

Badania lekarskie i uzyskanie numeru PKK jest niezbędne w kolejnym kroku, czyli rozpoczęciu kursu na prawo jazdy Kraków, który można podzielić na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Po ukończeniu obu elementów przystępuje się do egzaminu z przepisów ruchu drogowego, a także z ich praktycznego wykorzystania. Na końcu pozostaje dokonanie opłaty za wydanie prawo jazdy Kraków, która wynosi 100 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *