Projektowanie bim

Projektowanie bim to opracowywanie inwestycji w każdym szczególe. Można je określić jako plan — od projektu, przez realizację i eksploatację. Bim jest skrótem od angielskiego zwrotu Building Information Modeling. Sprawdza się on na każdym etapie budowy. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam krótki opis projektowanie bim i dla kogo powinien być stosowany.

Wykorzystanie informacji o budynku

Projektowanie bim jest czymś znacznie większym niż trójwymiarowy projekt obiektu. Oczywiście projekt 3D jest jego ważną częścią, ponieważ pozwala przedstawić, jak będzie wyglądał budynek po zakończeniu prac remontowych. Projektowanie bim opiera się jednak na gromadzeniu wszystkich informacji, takich jak dokładne dane wszystkich elementów stanowiących obiekt, rzeczy, które będą się w nim znajdowały oraz właściwości fizyczne materiałów, z jakich są wyprodukowane. Dane zebrane są w syntetycznej formie, a ich zasób jest nieograniczony.

bim projektowanie

Doskonały dla projektantów

Projektowanie bim to niezwykle pomocny system w pracy projektantów. Mogą oni gromadzić tam wszystkie informacje na temat budynku, tworząc swoją własną bazę danych i wzbogacając ją o graficzne projekty. W ten sposób projektant może cały czas urozmaicać i ulepszać swój model przed oddaniem go do fazy wykonawczej.

Idealny dla inwestorów

Z projektowanie bim często korzystają także inwestorzy. Jest to dla nich świetna możliwość umieszczenia całej dokumentacji oraz rysunków w jednym miejscu. Niezwykle przydatna jest także pomoc w zarządzaniu projektem, a także możliwość regularnego sprawdzania, czy pracownicy wykonali zadania na czas.

Poznaj więcej szczegółów na https://bimup.pl/!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *