Radca prawny Kraków

Czym się zajmuje?

Jeśli chodzi o Polskę, to radca prawny Kraków jest wolnym zawodem zaufania publicznego. Radca prawny Kraków zajmuje się świadczeniem pomocy prawnej, a konkretnie polegającej na udzielaniu porad i konsultacji prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, projektów aktów prawnych oraz obroną swojego klienta. Wtedy, radca prawny Kraków zajmuje pozycję pełnomocnika lub obrońcy. Oprócz tego, radca prawny Kraków podlega normom deontologicznym zawodu, które są określone w Kodeksie Etyki Radcy Prawnego.

Historia zawodu

W historii zawodu radca prawny Kraków, wyróżnia się trzy etapy. W 1961 roku miał miejsce pierwszy etap. Rada Ministrów sporządziła uchwałę w sprawie obsługi prawnej przedsiębiorstw państwowych, zjednoczeń oraz banków państwowych. Nakazali korzystanie z usług radca prawny Kraków wyłącznie zatrudnionych przez nich.

Następnie, w 1963 roku adwokaci zostali pozbawieni prawa świadczenia usług wobec państwowych jednostek gospodarczych. Radca prawny Kraków stawał się reprezentantem państwa socjalistycznego i jego prawa wobec dyrekcji jednostki. 

Drugi etap zaczął się w 1982 roku, gdzie Sejm PRL uchwalił ustawę o radca prawny Kraków nadając nakaz dostosowania się do zasad wykonywanej usługi prawnej przez radców prawnych. 

Radca prawny Kraków

Później, zawód radca prawny Kraków polegał głównie na obsłudze prawnej państwowych i spółdzielczych jednostek organizacyjnych. 

W 1988 roku, za początek trzeciego etapu uważa się uchwalenie ustawy o działalności gospodarczej świadczonej na rzecz podmiotów gospodarczych.

Dobry radca prawny

Warto rozeznać się w tym, który radca prawny Kraków jest dla nas odpowiedni. Powinniśmy zapoznać się z ofertą przedstawioną w internecie lub poprosić o osobiste konsultacje w kancelarii. Będzie to odpowiedni, pierwszy krok, który pozwoli poznać nam radca prawny Kraków.

Zobacz więcej na: https://kancelaria-zmuda.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *