Rehabilitacja Kraków

Rehabilitacja — co to jest?

Rehabilitacja Kraków jest przede wszystkim formą przywracania sprawności poszczególnym partiom ciała, ale nie tylko — ma również charakter społeczno-medyczny. Odnosi się jedynie do nabytych wad oraz utrat odpowiednich wydajności organizmu. Jej celem jest kompleksowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie bądź psychicznie, czego skutkiem powinno być przywrócenie danej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia na dane warunki sprawności. 

Rehabilitacja Kraków jest integralną częścią procesu terapeutycznego wraz z innymi metodami leczenia, decydującej o jego efektywności. Ze względu na zróżnicowanie tej medycznej dzieciny, często prowadzona jest przez specjalistów, lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, logopedów oraz psychologów.

Rehabilitacja Kraków
Rehabilitacja Kraków

Rodzaje rehabilitacji

Rehabilitacja Kraków jest obszernym pojęciem. Ze względu na jej zadania dzielmy ją na:

  • Medyczną — jej celem jest przede wszystkim przywrócenie zdrowia i zniwelowania zmian, które zostały wywołane przez czynniki zewnętrznie. Należą do nich m.in. takie sposoby leczenia jak: masaż, fizykoterapia, kinezyterapia oraz psychoterapia.
  • Społeczną — skierowana jest głównie do osób, które mają stwierdzoną niepełnosprawność oraz do ich bliskich. Ma na celu uzyskanie tzw. samodzielności społecznej. W ramach takiej rehabilitacji prowadzone są zajęcia edukacyjne i działania integracyjne. 
  • Zawodową — ten rodzaj kuracji polega na usprawnieniu pozwalającym na zdobycie aktywacji zawodowej. Najczęściej przybiera formę poradnictwa zawodowego. 

Dowiedz się więcej na https://medichouse.com.pl/rehabilitacja/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *