Rehabilitacja po złamaniu kraków

Złamanie kości to uraz, który prowadzi do unieruchomienia kończyny na określony czas. Wymaga od pacjenta bardzo dużo cierpliwości, ponieważ unieruchomienie powoduje trudności w wykonywaniu nawet najprostszych czynności codziennych i często ogranicza samodzielność. Leczenie złamania nie kończy się w momencie zdjęcia gipsu, do przywrócenia prawidłowej zdolności ruchowej często konieczna jest rehabilitacja po złamaniu kraków.

 

Leczenie

Za dobór odpowiedniej metody rehabilitacja po złamaniu kraków odpowiedzialny jest fizjoterapeuta. Musi on przede wszystkim poznać i ocenić stopień odczuwanego bólu podczas próby unoszenia kończyny oraz jej możliwości ruchowe.
Kolejnym etapem rehabilitacja kraków jest praca nad mobilnością i wdrożenie szybkiego ruchu u pacjenta, który ma duże znaczenie dla jego sprawności. Rehabilitacja po złamaniu kraków skupia się głównie na obszarze dotkniętym urazem i ma na celu wzmocnienie stawów oraz poprawę zakresu ruchu.

rehabilitacja po złamaniu kraków

Zabiegi

Osobom, u których wystąpił uraz, oprócz rehabilitacja przeciwobrzękowa kraków zaleca się zabiegi z zakresu fizjoterapii, które pomogą uśmierzyć ból, łagodzą obrzęki, zapobiegają stanom zapalnym, wzmacniają mięśnie oraz zapobiegają zaniku mięśniowego. Do najbardziej popularnych zalicza się laseroterapię, krioterapię oraz elektrostymulację.
W skład rehabilitacja po złamaniu kraków wchodzi również masaż oraz kinesiotaping. Zaklejenie taśmami pozwala przedłużyć efekty uzyskane w gabinecie rehabilitacyjnym. Zobacz https://medichouse.com.pl/rehabilitacja/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *