Rozmaite sposoby na pozbybcie się przykrego zapachu z obuwia

Pewnie wiele z nas doznało w życiu niesympatycznego problemu, którym są śmierdzace buty. Przykry aromat potrafi być czasem nie do zniesienia.

Jak odświeżyć buty?

Oto kilka sposobów.
Początkowym standardowym sposobem jest wyniesienie obuwia na noc na balkon, taras, przed drzwi, w jakiekolwiek miejsce na czyste powietrze, aby się wywietrzyły. O ile pogoda sprzyja, czyli jest wietrznie, to będzie to funkcjonalne.

 śmierdzace buty
Nieraz starczy po prostu wypsikać wnętrze obuwia szczególnym odświeżaczem przeznaczonym do tego typu celu. Inwestycja nie jest kosztowna, a regularne stosowanie odświeżacza zredukuje tworzenie się odoru. Można także użyć wody perfumowanej, natomiast nie zapewnia ona tego rodzaju rezultatów jak odświeżacz. Wolno odkazić wkładkę alkoholem salicylowym czy teżpokrewnym środkiem i zostwić do wyschnięcia. Samo to nie zapewnia cudownych wyników, jednak bywa dobrym odkażaczem, co na bank bywa ważne, jeśli pragniemy usunąć odór z obuwia.

Kolejnym sposobem, jaki żąda od nas małej lokaty, bywa zakup zapachowych wkładek do butów i stosowania ich w miejsce typowych. Okazjonalne zamienianie raz na jakiś czas wkładek zapachowych zapewni nam dużą wydajność tego typu metody likwidowania przykrego aromatu z obuwia. Można także wyprać buty wspólnie z wkładkami mechanicznie, jednak należy uważać, gdyż o ile nasze buty nie wydają się nazbyt odporne, to zdołają się rozwalić.

Ponoć najskuteczniejszym eliminatorem niemiłych aromatów jest soda oczyszczona. Dużą dozę powinno się wsypać do buta, tak aby gruba powłoka pokrywała całą wkładkę oraz pozostawić na noc. Jeśli zapach bywa niezmiernie głęboki, to powinniśmy zostawić sodę w butach nawet do tygodnia, wymieniając ją co pewien czas na nową. Bywa to sprawdzona plus chwalona strategia przez wiele ludzi, zatem pożądane byłoby spróbować.
Optymalnym rozwiązaniem będzie powiązanie kilku sposobów, co pomoże nam usunąć smród na stałe.