Rzetelna pomoc na drogach

Co można zdziałać, gdy na przykład w drodze na urlop popsuje się nam wóz? Odpowiedzi jest sporo. Jako pierwsze – jest możliwość naturalnie spróbować własnych sił oraz indywidualnie patrzeć pod maskę. Kolejno – można przewieźć pojazd do serwisu. O tego typu dwóch opcjach wie w zasadzie wszelaki kierowca, wszak… to zdecydowanie niezwykle mało!

Głównie – bez względu na to, czy zapali się kontrolka, a może nie – zostańmy przezorni z uzupełnianiem oleju. Zasada jest bowiem taka, że gorsza jest zbyt duża jego wielkość aniżeli zbyt maleńka, tak więc – zanim coś zrobimy – poczekajmy na obniżenie temperatury silnika a także skontrolować aktualny poziom.

Jak tylko problem poprzedziła czerwona kontrolka na wyświetlaczu, najlepiej momentalnie zatelefonować po pomoc drogową. Czerwone sygnały wskazują bowiem, że mamy styczność z poważną dysfunkcją, jaka może zakończyć się nawet zepsuciem calutkiego silnika. O ile w takim razie takiego rodzaju rzecz nas napotka, spróbujmy parę razy zapalić (z tym, że bądźmy ostrożni na wyładowanie akumulatora!), sprawdźmy stan paliwa oraz – jeśli nic nie uległo zmianom – wydzwońmy po pomoc.

Z innej strony, jak tylko awarię wyprzedziła żółta migawka, nie trzeba wydzwaniać po zapomogę. Tego typu światła oznaczają przeto, że rzeczywiście silnik wykazuje jakąś wadliwość, ale jest możliwość udać się z taką trudnością do naprawy a także tam to naprawić.

Powszechnym błędem w obydwóch sytuacjach okazuje się wyjmowanie bezpieczników nie posiadając stosownej informacji, a taka rzecz będzie mogła sprowadzić na nas inne trudności (np. otworzenie się poduszki zabepieczającej). Innym błędem, a raczej zaniedbaniem staje się niezabieranie ze sobą kluczowego sprzętu – przyrządu do podnoszenia, kluczyka, śrubokrętów, kombinerek itp. W tym czasie również malutkie problemy będą potrzebowały wsparcia z zewnątrz.


Całe szczęście, jeśli mowa o posługach jak pomoc drogowa Łódź, Kraków, Warszawa oraz niemalże wszelkie ogromniejsze (także niewielkie!) polskie miasto może zagwarantować ich nienaganny poziom. Dzięki temu większość mankamentów zdołamy usprawnić na trasie. Wszak z innej strony – jeśli dysfunkcji podlegnie zawieszenie lub układ napędu – posiadany pojazd w zasadzie na pewno będzie wywieziony. Mechanicy na drodze – bez względu na to, jak będą wykształceni – nie mogą pochwalić się przeto narzędziami które pozwalają na przeprowadzenie tak skomplikowanych robót.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *