Ścieżki edukacyjne

Co kryje się za terminem “ ścieżki edukacyjne”?

Oficjalnie był to termin stosowany w polskiej oświacie i oznaczał on ogólny zestaw pewnych treści lub umiejętności, które mają zostać przekazane dziecku. To jak dane treści zostaną przekazane, zależało wyłącznie od grona nauczycielskiego danej placówki szkolnej. Jeśli chodzi zaś o ich zawartość ustalana jest ona w podstawie programowej przez państwo.

Jakie ścieżki edukacyjne istniały w polsce?

Ścieżki edukacyjne podzielone były na II etap edukacyjny (szkoła podstawowa) i III etap edukacyjny (gimnazjum). W ramach tej pierwszej, obowiązywały takie ścieżki jak: edukacja czytelnicza i medialna, edukacja prozdrowotna, edukacja ekologiczna i wychowanie do życia w społeczeństwie.

Za to ścieżki edukacyjne realizowane na III etapie edukacyjnym to edukacja: czytelnicza i medialna, ekologiczna, europejska, prozdrowotna, filozoficzna, regionalna, czy obrona cywilna. Idea ścieżek edukacyjnych została jednak zniesiona w 2008 roku. Czym więc są one teraz?

ścieżki edukacyjne

Ścieżki edukacyjne obecnie

Na dzień dzisiejszy ścieżki edukacyjne są terminem o wiele bardziej intuicyjnym. Odnosi się on bowiem do szlaków przyrodniczych lub muzealnych, podczas których można się uczyć za pomocą specjalnie przystosowanych do tego celu atrakcji. Jest to świetny sposób nie tylko na spędzenie wolnego czasu, ale i na przyswojenie kilku ciekawostek i wzbogacenie swojej wiedzy na temat otaczającego nas świata. Jeśli więc będziesz kiedyś się zastanawiał, jak spędzić kolejny weekend, ścieżka edukacyjna zdaje się być właśnie tym czego szukasz!

Dowiedz się więcej na: https://studio22sklep.eu/pl/c/sciezka-zdrowia/68

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *