Skoki tandemowe

Istnieje wiele rodzajów skoków, które można wykonywać profesjonalnie lub jako rozrywkę. Wyróżnia się m.in. skoki do wody, skoki na bungee czy skoki tandemowe. Nie każdy decyduje się na ten odważny sposób spędzania wolnego czasu, ale są śmiałkowie, którzy uwielbiają czuć adrenalinę i szukają wrażeń. Nie obawiają się dużej prędkości, wysokości czy ryzyka. Korzystają z życia i cieszą się każdą ekstremalną chwilą. Ich powietrzem jest adrenalina, która powoduje, że celebrują każdy taki moment.

Na czym polegają skoki tandemowe?

Skoki tandemowe wykonywane są z instruktorem. To skoki ze spadochronem we dwójkę, czyli instruktor zwany tandemem skacze z pasażerem, który nie musi mieć doświadczenia w podniebnych wojażach. Skoki tandemowe wykonuje się najczęściej z wysokości 3-4 tysięcy n.p.m., a sam stan spadania trwa do minuty czasu. Pasażer jest przymocowany za pomocą specjalnej uprzęży do instruktora wyposażanego w strój spadochronowy i potrzebny sprzęt. Co więcej, na wysokości około 1700-2000 metrów otwierany jest spadochron. Szybowanie i powolne spadanie trwa w zależności od warunków nawet do 10 minut. Pasażer może samodzielnie wtedy sterować spadochronem.

skoki tandemowe

Adrenalina kosztuje

Skoki tandemowe nie należą do taniej rozrywki. Skok kosztuje w okolicach nawet tysiąca złotych. W zależności od rodzaju skoku i jego formy cena może się różnić. Dodatkowy sprzęt monitorujący skok jak profesjonalna kamera to przyczyna większego wydatku. Jednak takie przeżycie jak skoki tandemowe to przygoda, którą się pamięta całe życie, więc warto zaszaleć.

Więcej na https://kraksky.pl/skoki-w-tandemie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *