Skóry naturalne- dlaczego warto wykorzystywać je w produkcji?

Skóra naturalna to materiał, który od zawsze kojarzony jest z wysoką jakością. Produkty wykonane z tego materiału to inwestycja na lata. Kojarzone są w szczególności z markami premium, ponieważ zapewniają wytrzymałość i elegancki wygląd. Dlaczego warto stawiać w produkcji na skóry naturalne?

skóry naturalne

Skóry naturalne- długa tradycja w przemyśle odzieżowym

Skóry naturalne to materiał, który jest wykorzystywany przez człowieka od zarania dziejów. Od niewyprawionych skór zwierzęcych noszonych przez naszych przodków po współczesne, garbowane w nowoczesny i ekologiczny sposób skóry- to materiał, który od zawsze jest ceniony jako surowiec. Zawdzięcza to swojej funkcjonalności.Skóry naturalne wykorzystuje się do produkcji wielu artykułów- odzieży, obuwia, elementów instrumentów muzycznych, pokryć mebli, galanterii czy wykończenia wnętrz pojazdów. Wszystko, co wykonane ze skóry kojarzone jest jako produkt premium- wytrzymalszy, lepszy jakościowo, ładniejszy.

skóry naturalne

Skóry naturalne- przewaga nad sztucznymi materiałami

Mimo wzrastającej popularności ekoskór, skóry naturalne wciąż są materiałem, który kojarzy się z najwyższą jakością. To właśnie z tego materiału produkowane  jest obuwie i galanteria z segmentu premium. Dlaczego skóra naturalna to dobre rozwiązania?

  • Wytrzymałość- skóry naturalne nie pękają i nie rozwarstwiają się tak łatwo, jak ekoskóra
  • Wygoda- skórzane buty dopasowują się do stopy, co zmniejsza ryzyko otarć i sprawia, że nawet lekko za małe obuwie z czasem rozciąga się i zyskuje odpowiedni rozmiar
  • Cyrkulacja powietrza- w obuwiu ze skóry naturalnej stopa nie poci się w upalne dni i nie marznie w chłodne
  • Łatwość w pielęgnacji- dzięki odpowiednim pastom i impregnatom skóry naturane zachowują na długo dobry wygląd
  • Elegancki wygląd- produkty skórzane wyróżniają się pod tym względem na tle innych 
  • Zdrowie- skóry naturalne są antyalergiczne i w przeciwieństwie do sztucznych materiałów nie zawierają szkodliwych dla zdrowia chemikaliów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *