Skuteczne pozbycie się pcheł? Obroża dla psa na pchły

Jaką obrożę wybrać? 

Problem wyboru skutecznej metody przeciw pchłom pojawia się u każdych psich rodziców. Odpowiednia obroża dla psa na pchły to dziś dość ciężki wybór. Można dostać taką z kontrolowanym uwalnianiem substancji o dłuższym czasie działania, ładnie pachnącą, całkowicie naturalny produkt, który dba o skórę zwierzęcia, albo taką, która działa aktywnie w sierści i nie drażni lipidowej warstwy skóry.

Jak działa obroża?

Obroza dla psa na pchly

Obroża dla psa na pchły w zależności od zawartej substancji czynnej może mieć różne działanie. Główny mechanizm polega jednak na zabiciu pchły. Obroża będzie bardziej skuteczna dla psów o krótkim włosiu, które rzadko lub w ogóle nie wchodzą do wody (ale można także zaopatrzyć się w wodoodporną).

Obroża dla psa na pchły powinna być aktywizowana przed założeniem, poprzez kilkukrotne energiczne pociągnięcie za jej koniec i zapięta na grubość palca na szyi psa. Jej długość należy dobrać do wielkości psa.

Minusem obroży może być jej zapach oraz możliwość kontaktu z nią podczas głaskania. Mimo, że obroże nie są szkodliwe dla ludzi, to trzeba zachować ostrożność, szczególnie w przypadku dzieci. Należy nauczyć je aby po kontakcie z obrożą nie dotykały buzi oraz umyły ręce.  Największym atutem jest długi, bo aż siedmiomiesięczny okres działania.

Jak dbać o obrożę?

Obroża dla psa na pchły zawiera substancje owadobójcze. Po właściwym założeniu substancje czynne wydobywają się z mikroportów tworzywa, z którego wykonana jest obroża i docierają do całego futra i skóry.

Obroza na pchly dla psa

Niektóre z nich trzeba zdejmować na czas kąpieli czy wychodząc na spacer podczas deszczu. Nie należy zapominać o czyszczeniu obroża dla psa na pchły, ponieważ z zapchanych mikroportów substancja owadobójcza nie będzie się poprawnie ulatniała. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć obrożę mokrą szmatką.

2 komentarze do “Skuteczne pozbycie się pcheł? Obroża dla psa na pchły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *