Spawarka inwertorowa

Spawarka inwertorowa jest niewątpliwie lepszym wyborem niż spawarka transformatorowa. Przede wszystkim ze względu na jej rozszerzone funkcję i mnijesze zużycie energii elektrycznej. Dodatkowo, takie narzędzie jest bardziej trwałe i najczęściej bezawaryjne. Jednak należy pamiętać o kilku ważnych czynnikach, aby spawarka inwertorowa spełniła nasze oczekiwania. 

pexels-bengmfr-3406027

Spawarka inwertorowa – ranking najlepszych modeli 

 

Niewątpliwie popularniejszym modelem jest spawarka inwertorowa firmy Bester. Wykonana przy użyciu innowacyjnej technologii IGBT. Dzięki temu, gwarantuje wysoką jakość urządzenia, co przekłada się na świetne rezultaty. Produkt umożliwia spawanie metodą TIG i MMA. Posiada intuicyjny panel sterowania i system chłodzenia, dzięki czemu nie ulegnie przegrzaniu. Spawarka inwertorowa firmy Magnum to kolejne, solidne narzędzie. Umożliwia spawanie nawet aluminiowych przedmiotów. Źródło prądu zostało zbudowane na tranzystorach IGBT, które zapewniają minimum zakłóceń elektromagnetycznych. Urządzenie cechuje się wysoką wydajnością i niskim zużyciem energii. Spawarka inwertorowa Ideal Practik jest stosunkowo mała, dzięki temu z łatwością można ją przenieść. Posiada dwurolkowy podajnik drutu. Idealnie nadaje się do zastosowań warsztatowych i blacharskich. 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze spawarki inwertorowej? 

 

Przed zakupem spawarki należy porównać kilka ważnych parametrów. Najważniejszy jest amperaż, jaki ma spawarka inwertorowa. Im większy, tym grubsze materiały można daną spawarką spawać. Jednak mocniejsze spawarki są droższe, więc należy zastanowić się nad jej zastosowaniem. Warto również zwrócić uwagę na wyświetlacz i obudowę. Spawarka inwertorowa powinna być odporna na uszkodzenia mechanicznie, a zwłaszcza zalanie. Najlepsza będzie obudowa metalowa z zabezpieczonym wyświetlaczem. Dodatkowo, powinno się wybierać spawarkę lekką, tak aby była wygodna w użytkowaniu i mobilna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *