Tabernakulum sklep

Najważniejszą częścią Eucharystii jest przyjmowanie Komunii Świętej. Same zaś Ciało Chrystusa powinno znajdować się w godnym, centralnym miejscu. Tabernakulum sklep oferuje między innymi właśnie miejsca, w których umieszcza się Chleb Eucharystyczny.

Jak wygląda Tabernakulum?

W zależności od religii, tabernakulum sklep oferuje różne rodzaje tabernakulum. W kościele katolickim mianem ‘tabernakulum’ określamy małą szafkę zamykaną na klucz. W kościele (w budynku) Tabernakulum umieszcza się w centrum, zaraz za głównym ołtarzem. W kościele prawosławnym tabernakulum to darochranitielnica, w której również przechowywany jest Najświętszy Sakrament.

Tabernakulum sklep

Rodzaje tabernakulum, style, zdobienia, materiał wykonania

Najczęstszym materiałem używanym do wykonania tabernakulum jest metal- mosiądz lub brąz, w tabernakulum sklep możemy też zaproponować tabernakulum z ciężkiego drewna. Zazwyczaj umiejscawiamy je w ścianie za ołtarzem. Tabernakulum są zazwyczaj w kolorze złotym lub srebrnym, substancja z której wykonywana jest farba zależy od indywidualnego klienta. Zdobienia tłoczone na drzwiach tabernakulum zazwyczaj przedstawiają motywy związane z Najświętszym Sakramentem, na przykład winorośl, chleb, zboże, kielich, czy monstrancja (naczynie z Hostią, również umiejscowione w tabernakulum).

Dodatkowe ozdoby

Zwłaszcza w kościołach katolickich, tabernakulum są często zawoalowane, czyli przykrywane szatami eucharystycznymi. Sklep z Tabernakulum może zaproponować welony zakładane między innymi na tabernakulum w zależności od okresu w roku. Mamy w ofercie kolory: biel, złoto, czerń, zieleń, czy czerwień. Zobacz https://hurtpawel.pl/category/dewocjonalia-tabernaculum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *