Terapia alkoholowa Kraków – pomoc w leczeniu alkoholizmu

Alkoholizm jest problemem, dotykającym wielu ludzi. Bez pomocy specjalistów wyjście z nałogu może okazać się nierealne. Skutki nadużywania alkoholu dotyczą wielu problemów społecznych, psychicznych jak i zdrowotnych. Terapia alkoholowa Kraków pomaga zwalczyć uzależnienie i zwiększa szanse na normalny powrót do życia w trzeźwości. 

terapia alkoholowa kraków

Terapia alkoholowa Kraków – jaki jest cel leczenia uzależnienia? 

Jednym z najbardziej skutecznych i popularnych rozwiązań leczenia alkoholizmu jest udział w terapii grupowej AA (Anonimowych Alkoholików). Terapia alkoholowa Kraków za swój główny cel określa utrzymanie całkowitej abstynencji lub chociaż jak najdłuższy czas jej trwania. Dzięki terapii chory uczy się w jaki sposób odstawić alkohol, jak rozpocząć funkcjonować bez nałogu. Terapia alkoholowa Kraków to długotrwały proces leczenia, ale przy odpowiednim zaangażowaniu uzależnionego, wsparciu psychologicznego i leczeniu farmakologicznego daje natychmiastowe efekty. 

Terapia alkoholowa Kraków – jak zmienia życie alkoholika?

Terapia AA uczy chorego w jaki sposób radzić sobie z silnymi emocjami,problemami bez spożywania alkoholu. Alkoholik uczy się egzystowania w rzeczywistości bez alkoholu. Terapia alkoholowa Kraków pomaga radzić sobie z codziennymi problemami, dzięki  czemu uzależniony nabywa nowe umiejętności rozwiązywania swoich kłopotów. W procesie leczenie odzyskujemy szacunek i wsparcie bliskich osób. Chory odbudowuje zaufanie i relacje z innymi. Terapia alkoholowa Kraków daje widoczne rezultaty od momentu rozpoczęcia leczenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *