Toczenie Bolesławiec

Czym jest toczenie Bolesławiec?

Specjaliści doskonale wiedzą, jednakże osobom, które nie mają z tym słowem do czynienia mało mówi, więc wyjaśniam. Toczenie Bolesławiec jest to rodzaj obróbki wiórowej stosowanej najczęściej do obrabiania powierzchni zewnętrznych lub wewnętrznych przedmiotów w postaci brył obrotowych lub zarysów osiowo- symetrycznych. Ułatwieniem jest to, że toczenie Bolesławiec nie ogranicza się tylko do brył obrotowych, dzięki tej obróbce możemy uzyskać również inne kształty i zarysy.
Toczenie Bolesławiec polega na oddzielaniu specjalnym nożem tokarskim warstwy materiału z przedmiotu, w celu uzyskania wymiernego i zamierzonego przez wykonawcę kształtu i wymiarów.

Toczenie bolesławiec

Klasyfikacja metod toczenia

Ze względu na:

  • rodzaj narzędzia: punktowe, kształtowe, obwiedniowe
  • położenie osi przedmiotu: toczenie Bolesławiec poziome lub toczenie Bolesławiec pionowe
  • kierunek ruchu posuwowego: wzdłużne, poprzeczne, kopiowe, stożków
  • rodzaj powierzchni: toczenie Bolesławiec zewnętrzne lub toczenie Bolesławiec wewnętrzne
  • fazy procesu technologicznego i jakość: toczenie Bolesławiec zgrubne, toczenie Bolesławiec średnio dokładne, toczenie Bolesławiec dokładne, toczenie Bolesławiec bardzo dokładne

Toczenie Bolesławiec stanowi idealny sposób obróbki metalu, która jest niezwykle ważna podczas tworzenia elementów do maszyn, które następnie kreują całość jej wnętrza. Toczenie Bolesławiec jest jedną z najdokładniejszych sposób pozyskiwania elementów o różnych formach i kształtach.

Dowiedz się więcej na: https://metakal.pl/toczenie-cnc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *