Torby z recyklingu

Od 100 do 1000 lat — tyle czasu trwa rozkład plastikowej reklamówki, którą używa się najczęściej tylko jednorazowo, zaledwie kilkanaście minut. Zanieczyszczenie gleby, wody a w rezultacie ogromna szkodliwość dla naszego własnego zdrowia. Czy warto zatem korzystać z toreb plastikowych podczas codziennych zakupów? Na szczęście na ratunek przychodzą bardziej ekologiczne warianty toreb, które mają zdecydowanie lepszy wpływ na środowisko. Są to torby z recyklingu.

Czym są torby z recyklingu?

Recykling to powtórne wykorzystanie produktów lub materiałów w celu stworzenia takiego samego przedmiotu, lub innego. Torby z recyklingu to określenie używane dla toreb, które są stworzone z materiałów pozyskanych z recyklingu lub, które się do niego nadają. Torby z recyklingu cechują się dużą wytrzymałością oraz możliwością użytkowania przez długi czas.

torby z recyklingu

Poliester, a ekologia

Zazwyczaj myśląc o torbach, które wspierają ekologię, wyobrażamy sobie te bawełniane, z juty itp. Poliester z reguły nie kojarzy się z ekologią i dbaniem o środowisko. Mimo to torby z recyklingu to często właśnie te wykonane z odzyskanego poliestru.

Papier z recyklingu

Torby z recyklingu to często torby papierowe. Dzięki odzyskiwaniu papieru z makulatury ogranicza się wycinkę drzew. Papierowe torby również można używać wielokrotnie. Mimo mniejszej wytrzymałości toreb papierowych w porównaniu na przykład do bawełnianych. Jest to ekologiczny produkt, ponieważ papier daje możliwość dalszego recyklingu lub łatwej utylizacji, bez długiego czasu rozkładu. Zobacz więcej na: https://vicbag.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *