Trudne kontakty z rodzicami

Życie pisze przeróżne scenariusze. Nie każdemu człowiekowi przeznaczone jest szczęśliwe dzieciństwo jak z amerykańskiego filmu. Takich ludzi jest rzeczywiście wiele i bywa i tak iż posiadają istotnie poważne problemy każdego dnia. W niektórych przypadkach wszystko wynikają z faktu, jak bardzo oczekujący byli w stosunku do nas rodzice, lub pewien z nich podczas naszego dzieciństwa a także młodych czasów. Wreszcie sprowadza się to do wiecznego uczucia, iż nie okazujemy się tacy jacy mieliśmy być, zaś wszystko co czynimy, jest nie takie jak należy.

Psychoterapia dda łódź

Wyjątkowo ciężko jest uzyskać spełnienie, uczucie realizowania się. Niesamowicie kłopotliwa jest również zgoda, jeśli jakaś rzecz pójdzie po naszej myśli. Nie dociera do nas zjawisko, iż prawdziwie pospolitym jest, iż nie zawsze wszystko musi się udać.
Kolejnym zachowaniem opiekunów mogącym prowadzić do komplikacji w przyszłości u dorosłego już dziecka jest ewidentna opieka. Przeważnie chodzi o wyłącznie któregoś z rodzicieli i znacznie częściej zdarza się w kręgach, gdzie komunikacja rodziców też nie okazuje się przyzwoita.

Psychoterapia dda łódź

Jak tylko młodziutki osobnik próbuje zyskać jakiegoś dystansu zakańcza się to zrodzeniem w nim poczucia winy „to ja tak wiele dla Ciebie czynię, a Ty te rzeczy odsuwasz?”. Do rodziciela nie trafia fakt, że ten człowiek nie jest teraz dzieciakiem, natomiast osobą dorosłą a więc wykazuje prawo uporządkować własne egzystowanie w taki sposób, że rodziciel nie jest już na pewnym z najważniejszych miejsc. Jest to w pełni naturalne i typowe, jednak poprzez wyrzuty sumienia uruchomione stwierdzeniami zostawianego w jego odczuciu opiekuna może zawieść do zniszczenia kontaktu między dwiema osobami. Poza tym, jak dorosłe już dziecko nie wykazuje się determinacją i umiejętnością odmowy, to ucierpieć w tym miejscu będą też relacje z innymi.
Toksyczne kontakty z opiekunami mają też dzieci w dużej mierze, jak nie wszystkich familiach w jakich pojawiają się alkohol lub narkotyki. Z reguły jest to alkohol, ale nie jest to reguła. Opłaca się w takiej sytuacji odszukać wyjścia załóżmy pod hasłem psychoterapia dda łódź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *