Układanie płytek

Jeśli posiadamy odpowiednią wiedzę oraz umiejętności, to możemy samodzielnie ułożyć płytki w swoim mieszkaniu. Zdecydowanie zajmie nam to trochę czasu, ale pomoże zaoszczędzić pieniądze, które musielibyśmy wydać na fachowca. Wykonując układanie płytek kraków pamiętajmy jednak o tym by dobrać odpowiedniej jakości składniki które wydłuża ich eksploatację. 

Od czego zacząć?

Kładzenie płytek kraków powinno rozpocząć się od zmierzenia pomieszczenia oraz wyboru sposobu w jaki chcemy ułożyć posadzkę. Układanie płytek wymaga również przygotowania szkicu i ułożenia płytek w oparciu o wymiary pomieszczenia i okładziny. Należy określić również potrzebną ich ilość i kupić o około 5-15 procent więcej, następnie wybrać rodzaj zaprawy fugujące i jej pojemność oraz klej. Przy obliczaniu powierzchni na której nastąpi układanie płytek kraków, dodajmy do wymiarów 1-3 procent powierzchni, którą zajmować będą fugi.

Kładzenie płytek kraków

Przygotowanie podłoża 

Kładzenie płytek kraków należy wykonać na dokładnie wyczyszczonej, wyszczotkowanej posadzce. Wszelkie tłuste plamy usuwamy tłustymi detergentami a następnie spłukujemy wodą. Starą powierzchnię najlepiej wyrównać szlifierką lub papierem ściernym, a nierówności pokryć można zaprawą wyrównującą. Układanie płytek kraków można rozpocząć jednak dopiero w momencie gdy czyszczona powierzchnia całkowicie wyschnie.

Po przygotowaniu podłoża następuje układanie płytek kraków. Zasad jest wiele, a proces złożony. Jeśli kładzenie płytek kraków będziemy wykonywać pierwszy raz to warto zaufać fachowcom lub dokładnie przygotować się do tych czynności. Układanie płytek kraków nie jest banalne, ale odpowiednie poradniki pozwolą nam się odpowiednio przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *