Wazektomia

Na czym polega wazektomia?

Wazektomia jest pewnego rodzaju antykoncepcją u mężczyzn. Jest to chirurgiczny zabieg prowadzony przez urologa, który polega na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów. Poprzez przerwanie zapobiega się ich ciągłości, co skutkuje blokadą światła nasieniowodów, przez co organizm nie może transportować niektórych elementów komórkowych – plemników. Spermatogeneza zachodzi bez zmian, natomiast wyprodukowane plemniki są wchłaniane przez organizm.

Jak przebiega zabieg wazektomii ?

Wazektomia to zabieg wykonywany przez specjalistów – urologów lub chirurgów. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz musi zebrać wywiad środowiskowy i przeanalizować wyniki badań krzepliwości krwi, by upewnić się, że pacjent może przystąpić do takiego zabiegu. Takie badania krwi należy zrobić 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Pacjent na sam koniec musi podpisać wszystkie zgody i dokumenty medyczne, by przystąpić do wazektomia.

Wazektomia polega na przecięciu nasieniowodów i obszycie ich dookoła. Można również zrobić to za pomocą koagulacji. Są rożne techniki wazektomii – z użyciem skalpela i nacięciem nasieniowodów lub druga – bez skalpela, która polega na rozwarstwieniu skóry moszny.

wazektomia

Jakie są powikłania po zabiegu ?

Po zabiegu wazektomia mogą pojawić się w dolnej części nasieniowodów niewielkie zgrubienia, które nie są złośliwe. Można również nabawić się krwiaka czy infekcji w obrębie miejsca operowanego. Innymi rzadszymi skutkami są zapalenie najądrza, ból i obrzęk oraz zespół bólu jąder. Jest to 99% skuteczna metoda antykoncepcji, która pozwala na satysfakcjonujący stosunek seksualny. Ejakulat jest obecny w podobnej ilości i kolorze.

Dowiedz się więcej na https://medichouse.com.pl/wazektomia/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *