Wynajem kampera

Wynajem kampera, przyczepy kempingowej, czy po prostu namiotu, jest bardzo popularne w dzisiejszych czasach. Ludzie pokochali wyprawy na łono natury, z daleka od cywilizacji. Czy zastanawiałeś się jednak: Jak? I kiedy powstał pierwszy kamper? O historii ,,domu na kółkach”, ale także sposobie wynajem kampera, dowiecie się w dzisiejszym tekście.

Wynajem kampera

Historia kamperów

Prekursorami kamperów były pojazdy zwane ,,dyliżanse”. Były to mobilne pomieszczenia mieszkalne, z małą sypialnią dla podróżujących. Wynajem kampera w tamtym czasie był możliwy tylko w przypadku długich podróży. Ponadto tylko zamożne osoby mogły pozwolić sobie na wypożyczenie takiej ,,mobilnej sypialni”. Jednak bardziej funkcjonalne kampery zaczęto produkować pod koniec XIX wieku. Wtedy to właśnie brytyjska firma Bristol Carriage Company, zaprezentowała swój wóz kempingowy, do użytku turystycznego. Pojazd szybko został dopuszczony do sprzedaży. Wynajem kampera w tamtym czasie również było możliwe. Brytyjczycy chętnie korzystali z innowacyjnego (jak na XIX-sto wieczne czasy) rozwiązania.

Wynajem kamperów w XXI wieku

Obecnie wynajem kampera jest bardzo powszechnym rozwiązaniem. Na rynku możemy znaleźć wiele firm, które oferują tego typu usługi. Co więcej, w Europie podróżowaniem kamperem staje się coraz bardziej popularne. Jest to spowodowane tym, że mieszkańcy starego kontynentu kochają przyrodę, dlatego chętnie decydują się na tego typu rozwiązania.

Dowiedz się więcej: https://kamperski.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *