Wytwornice piany

Czym są wytwornice?

Wytwornice piany z definicji są to sprzęty do podawania piany, czyli ich głównym zadaniem jest wytworzenie piany gaśniczej, a następnie podanie jej w miejsce pożaru.
Do zniwelowania ognia, oprócz wytwornice piany możemy użyć:

  • prądownicy pianowej,
  • generatora piany lekkiej,
  • lub zasysacza liniowego.

Wytwornice piany

Niestety podczas znacznej większości wypadków konieczne jest użycie wytwornice piany. Ważne jest, aby zrobić to w sposób umiejętny i precyzyjny. Strażacy muszą korzystać z urządzeń wysokiej jakości, a więc korzystają z wytwornice piany o odpowiedniej i najwyższej klasyfikacji technicznej. W wielu sklepach Internetowych można spotkać się z szeroką ofertą wytwornice piany produkowanych według najnowszych technologii.

Jest potrzebna wszędzie tam, gdzie użycie wody nie przynosi zamierzonych rezultatów. Na ogół są przeznaczone do podawania piany średniej, a po przełączeniu dźwigni, także do emisji piany ciężkiej. Pianą można ugasić nie tylko pożary ciał stałych, ale również i cieczy, na które nie działa woda. Fachowcy są w stanie ugasić pożary cieczy palnych takich jak różnego rodzaju paliwa, alkohole czy rozpuszczalniki. Jednak najpierw trzeba ją wytworzyć w specjalnych wytwornice piany.

Jak działają wytwornice piany?

Działanie gaśnicze polega przede wszystkim na wytworzeniu warstwy tzw. izolacyjnej. Warstwa ta umożliwi dostęp do powierzchni materiału palącego się, a także nie pozwoli na przedostanie się palnych gazów i par do strefy spalania. Wytwornice piany mają dodatkową zaletą, którą jest zdolność do ochładzania strefy pożaru.

Dowiedz się więcej: https://polchem.pl/wytwornice_piany.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *