Z jakiej przyczyny należy posiadać kota norweskiego?

Koty norweskie leśne – charakter

Przed kupieniem sobie wymarzonego miękkiego i cieplutkiego kociego futrzaka powinno zapoznać się z cechami charakteru i potrzebami poszczególnych odmian. Przekalkulować również trzeba to, czy pod naszym dachem pragniemy mieć kicię, czy kota. A na końcu zostaje nam znalezienie odpowiadającego nam zwierzaka.
Zakupując kota pełnokrwistego, mamy pełne przekonanie, że będzie on miał atrybuty dla tej rasy reprezentatywne. Na przykład, koty norweskie leśne, będą zwierzętami nadzwyczaj przyjaźnie usposobionymi do opiekuna, niesłychanie lubią jego towarzystwo, nie cierpią być same. Bywają bardzo ciekawskie, entuzjastycznie akompaniują opiekunowi w jego dziennych zajęciach.

hodowla kotów norweskich

Koty norweskie leśne hodowla

To zwierzęta nadzwyczaj inteligentne i sprytne. Chętnie przyswajają triki, lubią aportować. Są zwinne i ruchliwe. Pchane przez swoją wielką wścibską osobowość, wpychają się w wszelki zakamarek posiadłości czy mebla, szukając zajmującej rozrywki czy zagadki.
Kot norweski to zwierzak spory i energiczny. Zaadaptowany do mieszkania w zimnym klimacie posiada bujną sierść. Narządy uszne u tego gatunku zakończone są rysimi pędzelkami, nadając jej niepowtarzalny wygląd. Ubarwienie tych kotów możliwe bywa we wszystkich odcieniach, jednak reprezentatywnym dla tej rasy jest umaszczenie złocistożółte.

hodowla kotów norweskich

Reprezentatywnym znakiem kotów norweskich leśnych będzie nadzwyczaj długi i puszysty ogon. Tudzież niesamowite, przyciągające wzrok oczy. Owalne, spore o przenikliwym spojrzeniu. Dodają one owym kotom czuwający wizerunek.

ForestGate

Kiedy zdecydujemy się na wybranie tej dokładnie rasy, najprościej jest znaleźć jej hodowcę. Fachowa hodowla kotów norweskich zapewni nieskazitelność tego typu rasy pod kątem wizerunku, jak i temperamentu. Skontaktujmy się z hodowcą i odwiedźmy go w celu pozyskania bliższych wiadomościodnośnie do wybranej rasy. Dopytujmy się, gdyż nabywając kota, spada na nas zobowiązanie za kompletne jego życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *