Zabezpieczenie antykorozyjne Gorlice

Zabezpieczenie antykorozyjne gorlice to proces, który wykonuje się w pojazdach wykonanych z metalu, by zapobiec wytwarzaniu się rdzy. Ten nalot powoduje psucie się maszyny, która przez to będzie mogła wylądować na złomowisku.

Kiedy zdecydować się na zabezpieczenie antykorozyjne gorlice?

Mimo pierwszego zabezpieczenia w ramach produkcji samochodu warto zadbać o zabezpieczenie antykorozyjne gorlice na własną rękę. Znacząco wpłynie to na brak pojawienia się rdzy w samochodzie. Zaleca się taki zabieg raz na 2 lata. Najlepiej zrobić to w okresie jesienno-zimowym. Wtedy właśnie pojawia się na drogach sól, która ma zły wpływ na samochód pod względem korozyjnym tak jak spadające liście oraz opady deszczu.

zabezpieczenie antykoryzyjne gorlice

Jak powstaje rdza i jak się przed nią ochronić?

Rdza powstaje na skutek działania wody i powietrza. Szybsze jej powstawanie może powodować obecność soli. Istnieją dwa rodzaje zabezpieczenia przed powstawaniem korozji – czynna i bierna. Bierna polega na przykryciu warstwy metalu, by ograniczyć dostęp do czynników powodujących korozję. Sposób czynny to pokrywanie warstwy, którą chcemy ochronić, metalem mniej szlachetnym, który sam zardzewieje.

Zabezpieczenie antykorozyjne gorlice pozwoli na przedłużenie żywotności pojazdu. Ochroni przed składnikami atmosfery, które na to wpływają jak i na sól, którą pokrywane są drogi w okresie zim. Mimo ochrony wykonanej fabrycznie warto raz na 2 lata udać się do specjalnego punktu i zabezpieczyć dodatkowo o swoją maszynę przed rdzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *