Zakup nieruchomości w hiszpanii

O pewnego czasu Polacy coraz częściej decydują się na zakup nieruchomości w hiszpanii, Grecji, czy Chorwacji. Jest to związane z tym, że jest tam dużo cieplejszy klimat i dostęp do morza, oraz ceny nie są aż tak wysokie. Jeśli zdecydujemy się na zakup nieruchomości w hiszpanii, będziemy musieli liczyć się z kwotą około 1400 euro za metr kwadratowy. Jest to oczywiście cena uśredniona, kwota ta będzie wyższa lub niższa w zależności od tego, na jaką lokalizację i na jaki standard się zdecydujemy.

Zakup nieruchomości w hiszpanii

Czemu warto zamieszkać w Hiszpanii?

Ludzie decydują się na zakup nieruchomości w hiszpanii przede wszystkim ze względu na znajdujące się tam dzieła sztuki i zabytki. Najpopularniejsze z nich to Wielki Meczet w Kordobie, Katedra w Santiago de Compostella, Twierdza Alcazar w Segowii, oraz Bazylika Sagrada Familia. Co więcej, w Bilbao znajduje się muzeum sztuki współczesnej- muzeum Guggenheima, a w Barcelonie znajdziemy na przykład Park Guell, który z pewnością zachwyci miłośników przyrody i mozaik. Dużo osób decyduje się na zakup nieruchomości w hiszpanii ze względu na panujący tam ciepły klimat, piękne plaże i dostęp do morza.

Kto najczęściej kupuje mieszania w Hiszpanii?

Ze statystyk wynika, że w grupie Polaków, decydujących się na zakup nieruchomości w hiszpanii znajdują się przede wszystkim osoby w wieku średnim. Jest to najprawdopodobniej związane z tym, że są to osoby, które spłaciły już kredyt za własne mieszkanie i myślą o zamieszkaniu w ciepłym kraju na emeryturze.

Odwiedź naszą stronę https://sukcesja-alta.pl/nieruchomosci-inwestycyjne-w-hiszpanii/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *