ZAMIENNIK ETERNITU

Przez wiele lat eternit służył ludziom, chroniąc przed deszczem, zimnem i wiatrem. Używany jako, przypuszczalnie lepsza, alternatywa dla tradycyjnych dachówek, powoli zyskał popularność u większej części mieszkańców wsi i miast. Szybko okazało się jednak, że ten tani materiał powoduje niemal nieodwracalne zniszczenie nie tylko w środowisku naturalnym ale również w ludzkim organizmie. W tym czasie zaczęto badania, mające na celu wynalezienie czegoś, co mogłoby służyć, jako zamiennik eternitu.

Chroń swoje płuca

Azbest, który jest jednym z głównych elementów, wchodzących w skład azbestu, jest jednym z najbardziej niebezpiecznych dla człowieka substancji. Odkładające się w płucach cząsteczki azbestu, zalegają w organizmie, powodując choroby nowotworowe. Właśnie dlatego większość krajów zdecydowało się na zwrócenie się ku materiałom, które stanowiłyby zamiennik eternitu. Często spotykaną praktyką jest usuwanie pokryć eternitowych i pozyskiwanie dofinansowania od państwa na rzecz zastąpienia ich innym materiałem, który mógłby spełnić swoją rolę, jako zamiennik eternitu.

zamienniki eternitu

Najlepszy zamiennik eternitu

Na rynku pojawia się coraz więcej alternatywnych środków zabezpieczania domu przed zjawiskami atmosferycznymi. Najpopularniejszym i przypuszczalnie najlepszym z nich jest płyta falista, nazywana EuroFalą. Jest to zamiennik eternitu, charakteryzujący się nikłym wpływem na środowisko naturalne. Dzięki możliwości poddania EuroFali recyklingowi, może być ona wykorzystywana kilkukrotnie. Ta cecha sprawia, że EuroFala jest dziś uważana za najlepszy zamiennik eternitu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *