Zapisywanie obrazu i dźwięku-rejestrator 4-kanałowy

Wszechobecny monitoring nikogo już w dzisiejszych czasach nie dziwi, co więcej nawet nie krępuje. Ponadto, kiedy widzimy w swoim zasięgu kamery nie czujemy się prześladowani, czy szpiegowani ale raczej bezpieczni. Oko „Wielkiego Brata” patrzy, pilnuje, rejestruje. A gdyby takich oczu było na raz aż cztery? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi nowoczesne urządzenie o ogólnej nazwie rejestrator 4-kanałowy.

Najprościej opisując ten cud techniki można powiedzieć, że nagrywa ono jednocześnie dźwięk i obraz z czterech kamer jednocześnie. Rejestrator umożliwia nagrywanie, zapisywanie obrazu i dźwięku z różnych punktów w jednym pomieszczeniu, bądź w czterech pomieszczeniach. Zastosowanie rejestratora w celu monitoringu naszego dobytku pozwoli na dokładniejsze zidentyfikowanie potencjalnego złodzieja lub napastnika.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie takiego urządzenia? Przede wszystkim parametry, które pozwolą nam na rejestrowanie nagrania w wysokie jakości. Na rynku mamy już w tej chwili tego typu urządzenia, które dysponują jakością HD i 4K.

Możliwość zapisania nagrań na wewnętrznym twardym dysku i (lub) możliwość podpięcia zewnętrznego dysku. Zapisanie i potem odtworzenie nagrań jest kluczowe kiedy np. padliśmy ofiarą kradzieży.

Prędkość zapisu. Zależnie od modelu urządzenia waha się ona między 25, a 100 kl/s (klatek na sekundę). Zależy od tego płynność rejestrowanego obrazu. Im większa prędkość, tym lepszy zapis-bez cięć.

Sposób, w jaki urządzenie uruchamiane jest również istotnym aspektem. Możliwości są 3:
-rejestrowanie ręczne-uruchamianie za pomocą przycisku,
-wg.wcześniej zapisanego harmonogramu,
-urządzenie włącza się, kiedy zarejestruje ruch.

Bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych jest najważniejsze, szczególnie w czasach, kiedy nie powinniśmy ufać obcym. Złodzieje i oszuści tylko czyhają na lukę w zabezpieczeniach naszego domu. Jednak dzięki nowoczesnej i łatwo dostępnej technologii możemy już teraz zadbać o swój dobytek. Teraz zamiast groźnego psa możemy mieć rejestrator 4-kanałowy.