Budownictwo

Parę porad na kwestię luksusowych mebli

Glamour to już od dłuższego okresu jeden z najpopularniejszych trendów w wystroju pomieszczeń. To, że pomimo mijania lat nie traci na popularności stanowi najlepszy dowód na jego urozmaicenie. Niżej nieco wskazówek dla tych, jakim marzy się lokum w tym stylu.

Art Deco to błysk, blichtr i luksus. Niewłaściwe łączenie tych umiejętności może spowodować, iż mieszkanie będzie się wydawało tandetne oraz mało eleganckie. Jeśli jednakże włożymy nieco wysiłku w wybór poszczególnych elementów aranżacji, pozyskamy cztery kąty, które nuże od początkowej chwili będzie wywoływać w gościach uwielbienie.

luksusowe meble
Najlepiej rozpocząć od wyboru właściwych sprzętów. Relewantne, by były to ekskluzywne meble. Wcale nie drogie, jednakowoż przymusowo eleganckie i odmienne od tych, jakie da się kupić w mnogości sklepów. Meble mogą pozostać obficie ozdabiane. Możemy postanowić np. na pokarbowany pluszem szezląg, nawiązujący charakterem do baroku.

Jeśli idzie o akcesoria w stylu Art Deco, wszystko, co połyskuje bywa stosownym doborem. Charakterystyczne dla tego trendu będą np. duże lustra w pozłacanych oprawach. Warto też zainwestować w złote świeczniki bądź pojemniki udekorowane błyszczącymi elementami.

Pomnijmy jednakże, iżby stronić od nadmiaru. Obficie inkrustowane meble art deco najlepiej uszeregować na tle jednolitej, jasnej elewacji. O ile wybierzemy na przykład na cekinowy wazon, wyeksponujmy go na prostej szafce. Jeśli dodatków oraz zdobień będzie zbytnio wiele, zdobędziemy odczucie chaosu a także kiczu, jakiego mamy ochotę uniknąć.

Dobrze spożytkowany styl
glamour uczyni, iż nasze mieszkanie może być sprawiać poczucie wytwornego i luksusowego. Nie bywa to jednak pojedyncza jego zaleta. Domy umeblowane w tym trendzie sprawiają wrażenie wizualnie dużych oraz bardziej rozległych. To ważne przede wszystkim dla posiadaczy małych domów. Zmyślnie wprowadzenie do pomieszczeń stylu glamour będzie w ich wypadku doskonałym rozwiązaniem.