Przewóz zwłok z Niemiec

Rosnąca ilość zgonów

Coraz bardziej rośnie liczba zgonów naszych rodaków za granicą. Rodziny nie wyobrażają sobie nie pożegnać zmarłego w kraju, z którego pochodził. Rzadko się zdarza, aby ktoś miał doświadczenie w załatwianiu formalności związanych z przewóz zwłok z Niemiec.

przewóz zwłok z Niemiec

Jakie formalności należy dopełnić przed przewóz zwłok z Niemiec?

Procedury w Niemczech wymagają, aby dokonać pochowania zwłok lub kremacji w terminie nie później niż do 96 dni. Wyjątek bowiem stanowią przypadki, gdy zwłoki są transportowane poza granice kraju. Pierwszym dokumentem, którego będziemy potrzebować jest międzynarodowy akt zgonu. Następnie trzeba poinformować szpital, że planujemy przewóz zwłok z Niemiec. W ten sposób unikniemy dodatkowego przekazania ciała zmarłego do prywatnego zakładu pogrzebowego, który nalicza opłaty.
Niestety zasiłek pogrzebowy dla rodziny został zniesiony, w związku z tym koszty przewóz zwłok z Niemiec pokrywa rodzina. Wyjątek stanowi posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego przez zmarłego.

Lepiej sprowadzić zwłoki samodzielnie czy zlecić to firmie?

Prawo do sprowadzenia zmarłego ma tylko i wyłącznie jego najbliższa rodzina, między innymi: małżonek, dzieci, wnuki, prawnuki, dziadkowie, pradziadkowie, jak i również rodzeństwo, ciotki i stryjowie. Należy jednak dopełnić szereg formalności, przed przewóz zwłok z Niemiec. Osoby nie znające języka obcego mogą mieć z tym spory problem.

Podczas przewóz zwłok z Niemiec wymagane jest pozwolenie na transport, które wydaje konsul, kosztuje około 50 euro. Kwota ta dotyczy tylko transportu odbywającego się na terenie państw, które należą do Unii Europejskiej. W przypadku powierzenia formalności zakładowi pogrzebowemu, wymagane jest, aby ten dołączył zaświadczenie, w którym zapewnia, iż zwłoki zostały zabezpieczone w zalutowanej trumnie i dodatkowo całość mieści się w drewnianej skrzyni, która nie może się poruszać.

Dowiedz się więcej na: https://www.transport-zwlok.com.pl/transport-zwlok-z-niemiec/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *