Budowa chlewni
Budowa chlewni to naprawdę ciężkie wyzwanie. Podczas całego procesu powstawania, spotkamy nie tylko problemy z realizacją techniczną, ale również z załatwieniem wszystkich pozwoleń i formalności. Wiele osób na samym starcie decyduje się na korzystanie ze wsparcia profesjonalnych firm. To właśnie dzięki nim, cała budowa chlewni przechodzi sprawniej, możemy uniknąć wielu błędów i przyspieszyć proces powstawania.
Uzyskanie zgody – budowa chlewni
Na początku musimy określić planowaną ilość stada. Chodzi o DJP – duże jednostki przeliczeniowe. Oczywiste jest, im chcemy większą budowa chlewni, tym mamy więcej papierkowej pracy. Jedną z ważniejszych rzeczy jest wpływ na środowisko, wyróżniamy tutaj dwie grupy, budynki i chlewnie. Chlewnie mają znaczny wpływ na środowisko już od 210 DJP, a budynki 60 DJP. Jeżeli mamy większe, niż te dwie wartości, organ będzie musiał dokonać analizy. Ocenia on przede wszystkim odległość od budynków mieszkalnych, rekreacyjno-wypoczynkowych itd. Decyzję podejmuje prezydent miasta, burmistrz lub wójt. Niezbędna przed budowa chlewni dla niego jest jednak opinia z powiatową państwową inspekcją sanitarną oraz regionalnym dyrektorem ochrony środowiska.
Kiedy nie trzeba pozwolenia na budowa chlewni?
Nie zawsze jednak pozwolenie jest konieczne. Istnieje wyjątek, jeżeli obiekt znajduje się na działce siedliskowej. Wtedy wymóg jest jeden: działka nie może być większa niż 35 m2. Jeżeli będzie jednym z wielu obiektów na działce to wtedy nie może przekraczać 25 m2. Jednakże, w praktyce ciężko zmieścić się w wymienionych uproszczeniach. Fakt jest jeden – w większości przypadków, nie ma możliwości z ich korzystania.
Zobacz więcej na : http://budexsc.pl/budowa-chlewni/ .