Budownictwo

Płytki do łazienki

Wybór płytek do łazienki to nie lada wyzwanie. To przede wszystkim one decydują o tym, w jakim stylu będzie nasza łazienka i to od nich zaczyna się dalsza aranżacja przestrzeni. Dzięki nim możemy zdziałać naprawdę wiele.

Sposób na małą łazienkę:

Płytki w łazience to nie tylko ozdoba, ale także rzecz, która może dużo zmienić jeśli chodzi o optyczną wielkość naszego pomieszczenia. Dobierając płytki o odpowiednim kolorze i kształcie, nawet bardzo małe pomieszczenie może stać się optycznie większe. Do małej łazienki najlepszym wyborem będą płytki w jasnych barwach. Chcąc powiększyć łazienkę płytkami powinniśmy pomyśleć nad zakupem takich, które odbijają światło i powodują jego rozproszenie. Dzięki takim płytkom łazienka stanie się lepiej doświetlona, a przez to sprawi wrażenie większej niż jest w rzeczywistości. Jeśli ktoś posiada niewielką łazienkę, powinien zapomnieć o małych i kontrastujących ze sobą płytkach. Takie rozwiązanie mimo, iż wygląda ładnie, niestety bardzo pomniejsza pomieszczenie.

Ponadto w małych pomieszczeniach dobrze sprawią się dekory. Stosując dekory poziome, z szerokimi wzorami, pomieszczenie wizualnie się poszerzy. Natomiast płytki pionowe sprawią, że łazienka będzie wydawać się wyższa.

Co w przypadku dużej powierzchni?

W przypadku posiadania większego metrażu dobór płytek jest znacznie łatwiejszy i dający większe pole do popisu. Skoro nie musimy się martwić wielkością pomieszczenia, wybór płytek do naszej łazienki będzie już zależał tylko i wyłącznie od naszego gustu i upodobań. W tym wypadku w grę wchodzą również ciemniejsze i odważniejsze kolory. Ciemne ściany pozwalają wyeksponować niebanalne dodatki oraz wyjątkowy design armatury łazienkowej. Nie zaszkodzą już także płytki niewielkich rozmiarów oraz te ułożone w kształcie szachownicy. Pamiętajmy jednak, aby w ten sposób nie stworzyć wrażenia nadmiaru. Nawet w przypadku dużej powierzchni powinno się zachować balans pomiędzy dużymi i małymi płytkami.