Budownictwo

Producenci spawarek

Rodzaje spawarek  

Na rynku mamy do wyboru trzy rodzaje spawarek, które zostały podzielone biorąc pod uwagę metody spawania. Producenci spawarek dzielą je na :

  • MIG-MAG- spawanie odbywa się w osłonie gazu,
  • MMA- spawanie odbywa się za pośrednictwem elektrody otulonej,
  • TIG- spawanie elektrodą nietopliwą.

Jaką spawarkę wybrać ? 

Jeśli zastanawiamy  się nad zakupem spawarki, zawsze stoimy przed dylematem czy zdecydować się na tanie urządzenie, czy też  lepiej wybrać dobrą jakościowo spawarkę, ale mającą wysoką cenę. Producenci spawarek starają się, aby cena spawarek, odpowiadała jej jakości.  Tak więc, tańszy sprzęt adresowany jest zazwyczaj do amatorów. Producenci spawarek zdają sobie sprawę, że osoby początkujące nie potrzebują specjalistycznych opcji więc najlepiej, aby była ona prosta w obsłudze.

Natomiast, droższe spawarki, przeznaczone dla profesjonalistów będą trwalsze i bardziej wytrzymałe. Producenci spawarek wiedzą, że spawarki dla profesjonalistów poddawane będą  ciągłej eksploatacji, np. w firmach o dużym wykorzystaniu technologii spawalniczych. Dlatego też, producenci  spawarek muszą używać do wykonanie ich tylko wysokiej jakości materiałów, które będą bardzo trwałe, jednak za za tym idzie wyższa cena. 

Jeśli więc chcemy wykorzystywać naszą spawarkę tylko  do pracy w domowych warsztatach, wystarczająca będzie spawarka z podstawowym wyposażeniem. Jednak nawet w tych modelach producenci spawarek starają się, aby nic im nie brakowało i spełniały swoje zadania bez problemu. Natomiast, jeżeli spawarka jest nam potrzebna do pracy lub wiemy, że będzie często eksploatowana, lepiej zainwestować w sprzęt profesjonalny z wyższej półki, tak aby praca z nim była przyjemnością.